Jak je to s tajemným portálem

Portál Puerto de Hayu Marca – Aramu Muru

 

„Bránu bohů“ nebo také „Hvězdnou bránu“, onu záhadnou bránu nebo dveře, které nikam nevedou, objevil místní průvodce cizinců José Luis Delgado. Doba objevu se uvádí – počátek 90. let, nebo rok 1996, až po rok 1998. „Hvězdná brána“, jak byla pojmenována, je stále velkou záhadou pro historiky i nadšence.

Brána se nachází v horské oblasti Hayu v jižním Peru, asi 3 km od jezera Titicaca, asi 65 km jihovýchodně od města Puno, na souřadnicích 16°10′13.8″S 69°32′28.4″W. Je vysoká 7 metrů a široká také 7 metrů. Uprostřed Brány se nachází výklenek ve tvaru tlustého T o výšce asi 2 metry, a uprostřed něj je kruhová prohlubeň.

Zde však fakta končí.

V mnoha článcích na záhadologických stránkách se uvádí řada fantazií i vyložených nesmyslů.

Domorodci prý o „bráně“ vědí po staletí. Ti bránu bezesporu znají, ale o stáří nemohou nic vědět. Není o tom jediný důkaz. Místo prý bylo dlouho uctíváno místními Indiány jako „město bohů“. Ani o tom není žádný spolehlivý záznam.

Tato brána má prý určitou podobnost s bránou v Tihuanacu. Ta je však postavena z kamenů a nikoli vytesaná do skály. Portál tak má souvislost v podstatě s každými dveřmi na této planetě.

Existuje prý legenda, která vypráví o muži jménem Aramu Muru, podle kterého je někdy nazvána i Brána.

Aramu Muru vypadal prý podivně a zcela odlišně od domorodých Jihoameričanů. Měl bledou kůži, blond vlasy a jasné oči.

Aramu Muru byl prý jediný přeživší z legendárního kontinentu Lemurie nebo Mu.

Po svém příchodu na jihoamerický kontinent se rozhodl spojit všechny kmeny v jeden velký a silný národ. Sjednocení kmenů se mu povedlo a tento národ pak postavil všechny megalitické stavby na americkém kontinentu….

Když byl tento úkol splněn, odebral se Aramu spolu s dalšími dvěma vysoce postavenými kněžími k Hvězdné bráně, kde vložil do vyhloubeného otvoru velký zlatý disk Coricanchy. Tak Bránu aktivoval, a v tu chvíli se ve skále objevil „interdimenzionální tunel“ a kněz v něm navždy zmizel…

Podle jiné verze legendy se tak stalo po příchodu španělských dobyvatelů. Není tedy jasné, jak dlouho Aramu žil…?

Jisté je, že pověsti o skutečné existenci Atlantidy, Lemurie a Mu, jsou vcelku novodobé evropské mystifikace, vzniklé relativně nedávno. Těžko je tak mohou vyprávět místní obyvatelé. Spíše příznivci New Age mají daleko blíž k novodobým pohádkám typu „interdimenzionálních portálů“, než místní obyvatelé.

Zatím nebyl proveden žádný seriózní archeologický výzkum, který by odhalil datum, kdy první obyvatelé začali považovat toto místo za posvátné. Neví se, kdy, kdo a proč toto dílo ve skále vytvořil…

Portál navštěvují nadšenci a konají zde novodobé pseudorituály New Age.

Podle:

• Portal de Aramu Muru. Wikipedia. Internet: https://es.wikipedia.org/wiki/Portal_de_Aramu_Muru  
• Gate Of The Gods. Rightpedia. Internet: http://en.rightpedia.info/w/Gate_Of_The_Gods 

Čtěte více: Tomáš Stěhule, Jižní Amerika, archeologie, civilizace a současnost. Internet: http://tom-stehule.com/  

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1092

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *