Poslal Stalin mimozemšťany do USA?

Západní média šíří verzi, podle které roswellský incident – havárie UFO v roce 1947 v Novém Mexiku, byl organizován samotným Stalinem…

 

Sovětsko-německé spiknutí … ?

Záhadná nehoda poblíž amerického města Roswell, kde údajně havaroval „létající talíř“ s mimozemskou posádkou, vyvolává mnohé diskuse i různé hypotézy. Ale to, co předvedla novinářka Annie Jacobsen (1), předčilo všechno.

Oznámila, že stroj i jeho piloty byl zaslán do USA na rozkaz samotného Stalina.

V nedávno publikované knize „Area 51 – historie nejtajnější americké vojenské základny bez cenzury,“ (2) Annie říká: Stalin chtěl způsobit paniku v USA jako v roce 1938 po rozhlasové hře na motivy románu H.G.Wellse „Válka světů“. (3)

Rozhlasová dramatizace divadla „Merkur“, tak přesvědčivě zahrála „Marťanskou invazi“, že dva milióny lidí se daly do pohybu.

Obr. 1 Novinářka Annie Jacobsenová, autorka nové idiotské verze roswellského incidentu

Stalin se údajně rozhodl zopakovat tento úspěch, ale na reálném základě vlny zájmu o UFO, která v USA nabírala na síle.

Jako UFO mělo posloužit v SSSR přizpůsobené německé letadlo Horten Ho 229, tzv. „létající křídlo“, které bylo ukořistěné v Německu. (4) A jako „mimozemšťané“ měly posloužit zmrzačené děti.

Stalo se to tak, že do rukou sovětské tajné služby padl nacistický válečný zločinec – Josef Mengele, který prováděl kruté experimenty na lidech v koncentračních táborech. Po válce tato zrůda uprchla do Jižní Ameriky. Ale sovětští čekisti ho našli a přiměli ke spolupráci.

Obr. 2 Zařízení, které podle novinářky Annie sehrálo roli „létajícího talíře“

Obr. 3 Skutečné německé „létající křídlo“ ukořistěné Američany

Mengele vzal děti ve věku od 12 do 13 roků a znetvořil je plastickými operacemi tak, aby vypadaly jako mimozemské bytosti.

Letadlo s „posádkou“ bylo posláno nad Spojené státy. Řízeno bylo z dalšího letadla. Předpokládalo se, že tento „létající talíř“, spadne někde v hustě obydlené oblasti. Ale stroj postihla bouřka a havaroval v opuštěné poušti poblíž Roswellu.

Annie říká, že si tento zvláštní příběh sama nevymyslela. Dozvěděla se tyto šokující podrobnosti od nějakého důchodce, který pracoval jako inženýr ve společnosti EG & G (Edgerton, Germeshauzen a Greer Inc.), jež byla úzce spjata s vojensko-průmyslovým komplexem USA.

Vyprávěl, že byl poslán do Roswellu v roce 1978, a tam se dozvěděl, že těla, nalezená nedaleko havarovaného stroje nebyla mimozemská.

„Byli to lidé, přeměněni na pokusná zvířata. Neobvykle malí na piloty, s největší pravděpodobností šlo o děti, jejichž výška byla menší než 1,5 m. Byli podivně zdeformovaní, ale všichni stejně. Měli velké hlavy a velké oči neobvyklých tvarů. Byli nalezeni v bezvědomí, ale byli stále naživu.“

Senzace plná nesmyslů

Zástupce USAF, na otázku o příběhu předloženém Annie Jacobsenové, řekl: „Ještě jsme nečetli tuto knihu, takže ji nemůžeme komentovat.“

Nicméně informace, která se již rozletěla v novinách po celém světě, rozpoutala nepěknou senzaci.

Reaktivní letoun Horten Ho 229 byl dobře známý v USA a sotva by je mohl oklamat: v dubnu 1945 vojáci 3. sboru americké armády převzali závod v Fridrihsrode, kde se vyráběl.

Němcům se podařilo vyrobit celkem šest strojů tohoto typu. Všechny padly do rukou Spojencům, ale ne SSSR.

Tvůrci neobvyklého letadla, bratři Walter a Reimar Hortenovi, také zůstali na okupovaném území, které spravovali Američané.

Tajný dokument US Air Force z 16. prosince 1947 uvádí, že bratři po válce strávili 90 dnů ve Velké Británii a později obdrželi peníze od Britů, ale že „žádný z nich neměl nijaké kontakty s představiteli sovětského letectva nebo jakýchkoli jiných států.“

Jacobsenová uvádí, že maximální rychlost letadla, poslaného Stalinem do USA, byla 1100 km/h. Ale ve skutečnosti Horten Ho 229 neletěl rychleji než 970 km/h. Ani dolet letadla v podstatě neumožňoval opustit teritorium SSSR. Ani start z letadlové lodi by „létající křídlo“ nezvládlo, nehledě na to, že takovou loď SSSR neměl.

Joseph Mengele, nazývaný „Dr. Smrt“, pracoval v roce 1947 na farmě u Rosenheimu v Bavorsku, kde se vydával za zemědělce, a uprchl do Jižní Ameriky až v roce 1949. (5) Žádné pokusy na dětech v tomto roce, nemohl dělat, i kdyby chtěl.

Masivní výskyt „létajících talířů“ nad Amerikou Stalina překvapil a dotazoval se Sergeje Koroljova a dalších vědců, co by to mohlo být. Zájem Stalina o UFO vyvolal případ Kenneth Arnolda. (6)

Mimochodem, rozumní ufologové se drží verze, že nedaleko Roswellu nespadl v žádném případě „létající talíř“. A ani ne UFO, ale svazek balónů a přísně tajného vybavení sondy „Mogul“, pro sledování sovětských jaderných testů. (7) Tedy žádní pozemští mrzáci nebo šedí mimozemšťani tam nebyli a ani nemohli být.

Obr 4. Američané zkoumají pozůstatky „talíře“ z Roswellu

V podstatě tato verze kopíruje to, co bylo senzační v době, kdy se objevil údajný dokumentární film o „pitvě mimozemšťana“, jež se často používá k ilustraci pro různé konspirační verze. Má ukazovat jednoho z pilotů (pilotku), který havaroval na Zemi v roce 1947. Dodalo to však Annie Jacobsenové základ pro potrhlou verzi o zmrzačených dětech.

Obr. 5 Foto z filmu „pitva mimozemšťana“.

Co když v USA skutečně havaroval „létající talíř“ s mimozemšťany?

Přesně před třemi lety zpravodajské agentury a noviny po celém světě vydaly svědectví bývalého astronauta USA, člena posádky Apolla 14, doktora věd Edgara Mitchella, které podal v rozhovoru pro britský rozhlas.

„Měl jsem to štěstí dostat se k faktům, že naši planetu navštívili mimozemšťané, a že UFO je realita,“ řekl astronaut, procházející se po Měsíci v únoru 1971.

Podle Mitchella mimozemšťané vypadají jako my. A neliší se výrazně od tradičního způsobu, známého z filmů a fotografií: jsou malí s velkými hlavami. Očití svědci mu řekli, že armáda vlastní čtyři těla. Z rozhovoru vyplynulo, že kořeny senzačního odhalení se vztahuje právě k incidentu v Roswellu.

„Narodil jsem se v Roswellu, prožil tam dětství,“ vysvětluje Mitchell. „Kromě toho, letěl jsem na Měsíc. Lidé ve mně mají důvěru. Zjistili, že riziko, říci mi o všem, je minimální. Vždyť všem svědkům – vojenským i civilním – bylo vyhrožováno, jsou vázaní povinností mlčenlivosti. Mnoho lidí, mimochodem, se rozhodlo promluvit až před svou smrtí.“

Odkazy

(1) Annie Jacobsen. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Annie_Jacobsen 
(2) Area 51: An Uncensored History of America’s Top Secret Military Base. (2011) Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Area_51:_An_Uncensored_History_of_America%27s_Top_Secret_Military_Base  
(3) Válka světů. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_sv%C4%9Bt%C5%AF  
(4) Horten Ho 229. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Horten_Ho_229     
(5) Josef Mengele. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele  
(6) (-r-): První člověk, který viděl UFO. ZaZ,24.6.2015. Internet: http://www.zahadyazajimavosti.cz/index.php/ufo/660-prvni-clovek-ktery-videl-ufo  
(7) Projekt Mogul. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Projekt_Mogul 

Michael Gerštejn, předseda UFO sekce Ruské geografické společnosti

 

Čtěte více

  • Kol. aut.: Jak to bylo s nacistickými létajícími talíři? – sborník článků s kompletním rozborem legendy a dalších příbuzných oblastí z archivu KPUFO na DVD. KPUFO, 2017. 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1089

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *