Příběh mimozemšťana Valiant Thor

Příběh vychází z knihy „Stranger at the Pentagon” (Cizinec v Pentagonu), kterou napsal Dr. Frank E. Stranges a poprvé vyšla v roce 1967.

 

Dr. Stranges (1927 – 2008) byl křesťanským kazatelem a zakladatelem spolku „International Evangelism Crusades”. 

Zajímal se zároveň o UFO a proslulosti dosáhl jako autor knih o mimozemšťanech. K šíření literatury o UFO dokonce využil svou evangelickou organizaci. Stal se tak jedinečnou postavou ve světě ufologie – jako zbožný křesťanský kazatel, který dokázal sladit svá biblická kázání s horlivou vírou a zájmem o UFO a mimozemšťany.


Obr. 1 Dr. Frank E. Stranges

V knize Dr. Stranges tvrdí, že někdy v roce 1958 dostal fotografie mimozemšťana „Val“ Valiant Thora a jeho družky Jill, a ukazoval je jako důkaz jejich existence na přednáškách, které měl v Národním evangelickém středisku.

Na jedné z těchto přednášek, u příležitosti vydání své knihy „Saucerama“ v roce 1959, ho prý oslovila žena jménem Nancy Warrenová, zaměstnankyně Pentagonu, a nabídla mu příležitost setkat se s Valem a mluvit s ním.

Kde se vlastně mimozemšťané vzali?

Příběh začíná 16. března 1957 ve Virginii. Tehdy na Zemi přistála loď Victory 1 s osádkou – Val, Jill, Donn a Tanyia. Byli přivítáni dvěma policisty a po rychlém zhodnocení situace museli zavolat svého nadřízeného, který informoval Pentagon a ministra obrany Neil H. McElroye. Poté byli převezeni podzemním tunelem do Bílého domu, kde se setkali s prezidentem Dwightem D. Eisenhowerem a viceprezidentem Richardem Nixonem.

Obr. 2 Mimozemšťané pěkně pohromadě – Jill, Donn, Valiant Thor 

Podle Dr. Strangese se brzy ukázalo, že mimozemšťané byli oddaní stoupenci slova Ježíše Krista. Odhalili, že ten člověk, kterého označujeme jako Božího Syna, a sám Bůh, není jen spasitelem lidstva a planety Země, ale i Venušanů, Venuše a celého života ve vesmíru. Také prý Bible existuje na všech obydlených planetách, ať už je to kniha nebo myšlenkový vzor.

Obr. 3 Venušanka Jill

Obr.4 Mimozemšťan ‘Val’ Valiant Thor na fotografii z roku 1957

Thor řekl, že sice pochází z Venuše, ale žijí uvnitř planety, nikoli na povrchu. Vypadají jako lidé, ale jsou po všech stránkách lepší – jsou mnohem hezčí, inteligentnější, méně násilní. Mohou projít stěnami a nezanechat žádné otisky prstů. Byli sem vysláni, aby ochránili lidi před nimi samými a zabránili jaderné válce. Thor požádal o rozmluvu s prezidentem, ale místo toho se setkal jen s ministrem zahraničí Johnem F. Dullesem. Byl zadržován Pentagonem a vyslýchán.

Mimozemšťan Val řekl Strangesovi, že vláda na něm dělá testy a zjistili, že jeho IQ je kolem 200. Mimozemšťané jsou rasami lidí, které Bůh stvořil před Adamem, a nikdy neupadli z jeho milosti jako lidstvo.

Stranges říká, že se setkává s Thorem dodnes. Někdy se vrátí na Venuši, ale vždy se na Zemi vrací. Po vydání knihy v roce 1967 Dr. Stranges pokračoval v oznamování návštěv mimozemšťanů.

Tím by tyto pohádky mohly skončit.

Ovšem i tyto zjevné nesmysly jsou vítány dalšími pohádkáři a s radostí je propojili do svých povídaček.

Phil Schneider (1947-1996) proslul svými přednáškami o podzemních tunelech a základnách v Dulce. Tvrdil, že jeho otec Oscar Schneider se jednou setkal a pracoval s Valiant Thor. Phil na svých přednáškách předložil fotografii, na které Oscar Schneider sedí za Val na palubě torpédoborce USS Eldridge. Ano, je to ta loď, kterou si možná pamatujete z epizody o filadelfském experimentu, kdy došlo k cestě časem po neúspěšných zkouškách neviditelnosti.

I když šedivý muž, který sedí před otcem Schneidera, se nijak nepodobá lidem na fotografiích Strangera, nic to neznamená. Navíc se nenašly jakékoli zmínky o tom, že by Oscar Schneider kdy sloužil na torpédoborci Eldridge. Také vás nesmí zarazit časová nesrovnalost snímku z roku 1943, když Val se na Zemi objevil až v roce 1958. Cesty časem řeší přece každý problém … 😀

Obr.5 Valiant Thor, sedící před Oscarem Schneiderem

Je neuvěřitelné, že stupidní výmysly kolem „Venušanů“ dr. Strangera mohl někdo brát vážně. Přesto tomu tak bylo a ke křísení těchto povídaček dochází stále i dnes, díky zastáncům tzv. „exopolitiky“. Blábol se dočkal dokonce i krátkého filmového zpracování… (1)

Odkazy

(1) Stranger at the Pentagon. USA, 2013. IMBH. Internet: http://www.imdb.com/title/tt2645374/

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1080

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *