Měsíční podvod?

mesic

NASA z nějakého důvodu skrývá skutečnou barvy Měsíce

 

 

 

Měsíc není stříbřitý!

Jakou barvu má Měsíc? Hloupá otázka, zdálo by se. Vždyť je vidět na obloze. Přece stříbřitá. Nebo místy šedá. Ale tak se nám jeví z dálky. Jenže z takové vzdálenosti, z jaké se díváme na Měsíc ze Země, bude každé nebeské těleso bez vegetace, vzduchu a vody, stříbrné, protože odráží sluneční světlo. Něco jiného je pohled na naši planetu. Je pokryta bílými oblaky a modrými oceány.

Pokud se podíváte na fotografii, kterou nasnímali na Měsíci američtí astronauté, pak zblízka je Měsíc na slunečním světle buď bílý, nebo stříbrošedý. A ve stínu je tmavý. Zkrátka – Měsíc je černobílý. Jako ve starém filmu.

„Je zvláštní, že na snímcích je Měsíc zcela bez barev. To přece není možné, aby místní půda byla všude stejná šedá,“ argumentuje známý výzkumník anomálních jevů, Joseph Skipper. „Podezírám NASA z podvodu, který ze záhadného důvodu trvá mnoho let.“

Podvod je, podle mínění Skippera v tom, že všechny snímky z Měsíce, které jsou zveřejněny na oficiálních stránkách, jsou upraveny. Z nějakého důvodu jsou ze všech odstraněny skutečné barvy objektů na měsíčním povrchu.

Měsíc? Je hnědý…

Kromě hnědé půdy je tam vidět jakýsi „duch“. Ale navíc, je to Schmitt, a ne nějaký mimozemšťan. Ale zkreslený, jako kdyby stál v křivém zrcadle.

Nedávno tento badatel našel obrázek, který potvrdil jeho konspirační hypotézu.

Obr.1 Na webu NASA je snímek (1) 

Na obrázku 1 je Eugene Cernan – velitel posádky Apolla 17, který navštívil Měsíc v prosinci 1972. Přistál společně s pilotem lunárního modulu Harrison Schmittem.

Cernan ustavuje americkou vlajku a sám sebe fotografuje, drží aparát v natažené ruce. Schmidt procházel kolem lunárního modulu, který je před Cernanem.

A vlajka i skafandr astronauta se ukazuje jako jasný a pestrý. Ale měsíční povrch je černý a bílý. Jako obvykle.

Ale POZOR: podívejte se na sklo helmy. V ní se odráží i lunární modul a povrch, na kterém stojí. A povrch je hnědý. A to je ta pravá barva Měsíce!

Obr.2 Detail – Eugene Cernan se zvláštním odrazem ve skle přilby

„Nevím, proč NASA odbarvila fotky,“ říká Joseph Skipper. „Asi něco skrývají. Koneckonců, odstraněním přirozené barvy objektu se maskuje jeho struktura. A struktura může poskytnout některé detaily, které nesmí upoutat pozornost nezasvěcených.“

Podle tohoto badatele, část fotografie s vlajkou prostě nebyla důkladně zpracovaná. Někdo to přehlédl. A podvod vyšel najevo.

Jak to bylo s Apollo 10

Usuzovat o „správné“ barvě celého Měsíce podle jednoho odrazu ve skle přilby by bylo neuvážené.

Existují však i jiné „důkazy“. Nejdůležitější jsou svědectví posádky Apollo-10. Tehdy, v květnu 1969, byl pilotem lunárního modulu stejný Eugene Cernan, velitelem byl Thomas Stafford, pilotem velitelského modulu – John Young.

Obr.3 Snímek z paluby Apollo 10: Modrá Země stoupající nad hnědým Měsícem

Astronauti vybírali místo přistání pro Neila Armstronga a Buzze Aldrina, kteří byli první, kdo vstoupili na Měsíc o pouhých pár týdnů později.

Cernan a Stafford se odpojili od velitelského modulu a přiblížili se k povrchu Měsíce až na 1000 m. Viděli jeho barvu i podrobnosti. Pořídili fotografie a podali o tom podrobnou zprávu.

A ve zprávě posádky Apollo-10 je černé na bílém, že Měsíc je někdy světle hnědý, pak červeno-hnědý, barvy hořké čokolády. Ale ani slovo o šedé barvě!

Obr.4 Na tomto snímku je Měsíc úplně zelený …

A na některých fotografiích z paluby „Apollo-10“, je vidět i zelená barva s jasně červenými skvrnami. Je zvláštní, že fotografie Cernana, Stafforda a Younga byly poslední, na kterých měl Měsíc ještě barvy.

A od prvního výsadku Američanů se však Měsíc změnil na černo-bílý…

Mimochodem, něco úžasně barevného objevili astronauti z Apolla-17 přímo vedle místa přistání.

Koluje o tom i video, ale bohužel, originál Američané neukazují. Jsou tam slyšet nadšené a mnohokrát opakované výkřiky:

„Nemůžu tomu uvěřit … Je to neuvěřitelné … Je to oranžové … Jako kdyby to bylo rezavé …“

Je otázka, nakolik je tento film pravdivý. Jedná se o půdu v okolí přistání, kterou se astronauti pokusí posbírat. Snad byla přinesena na Zemi. Ale nikdy nebyl takový nález oficiálně představen.

Nějaké tajemství tady je

Sovětský letec-kosmonaut Alexej Leonov, který se přátelil se Staffordem, původ barvy Měsíce objasnil – je to způsobeno filmem, na který se natáčelo, a dále v odrazivosti povrchu.

„Každý člověk barvy vnímá po svém,“ říká Alexej Leonov. „Jeden vnímá hnědý odstín, druhý vidí jiný odstín. A fotografie – to je uměle vytvořená stopa. Jakýkoli film – to jsou tři barvy. A kombinace tří barev. Výsledek závisí na zpracování. Závisí na úhlu světelného toku. Jeden směr světelného toku – jedna barva. Slunce vychází – druhá barva. Jedna a ta samá barva povrchu se může odrážet v závislosti na úhlu různých vlnových délek. A to je – jiná barva.“

Alexeji Leonovovi lze věřit. Ale stále není jasné – nejprve se světlo od Měsíce odráželo tak, že byl hnědý a pak se začalo odrážet tak, že byl černý a bílý. A v tom je něco divného.

Odkazy 

(1)  Apollo 17. NASA. Internet: http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-134-20387HR.jpg

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1040

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *