Podivné útvary na snímcích z Marsu (20)

mars

Duchové z marťanského hřbitova?

 

 

 

Pojízdný robot „Spirit“ (což znamená „duch“ nebo také „přízrak“) (1) (2), zaznamenal na Marsu objevování a mizení nějakých předmětů.

Obr.1 „Lebka“ v kráteru Gusev: není z nějakého místního hrobu?

Pozemský „Spirit“ pracoval na Marsu po dobu delší než pět let v okolí kráteru Gusev. Zjistil však docela pozoruhodné věci – objekty, vypadající, jako by byly vytvořené uměle, a další, které mění svou polohu…

Už jsme psali v předchozích dílech o figurce s nataženou rukou, nazvanou „Marťanka“, kámen s reliéfem mayského člověka, kameny, podobající se humanoidním lebkám, kameny, připomínající ptáky, kosti, kleště, desky, talířky…

Mnozí hledači marťanských tajemství našli tyto artefakty na oficiálních fotografiích NASA. Upozorňují na to, že jde o příliš mnoho záhad na tak relativně malém prostoru. A tyto předměty velmi připomínající pozůstatky hrobů a náhrobků. Nejezdí robot Spirit na starověkém hřbitově? Nefotografuje to, co z něj zůstalo?

A jaký by to byl hřbitov bez přízraků? I ty zde jsou a přešly před objektivem „Spiritu“.

Známý americký fotoarcheolog Joseph Skipper (3) upozornil na několik po sobě jdoucích záběrů, pořízených navigační kamerou 1830, 1833, 1836 a 1843 den pobytu robota na Marsu. Je zde zachycena skupina čtyř kamenů.

Obr.2  Den 1830 den: mezi kameny (2) a (3) není nic pozoruhodného – normální terén. * Obr. 3 Den 1833  mezi kameny (2) a (3) se objevila jakási tmavá pyramida. * Obr. 4 Den 1836: pyramida zmizela. * Obr. 5 A objevuje se opět 1843. den, ale vlevo od kamene (1). Jako kdyby přeskočil dva. A na jejím místě vznikl tmavý kroužek.

Záhada … a není to možné vysvětlit tím, že se „Spirit“ pohyboval mezi kameny. V podstatě stál na místě, úhel snímání se změnil jen málo, ne tak, aby se pyramidy na některých snímcích mohly schovat za kameny.

Můžeme předpokládat, že každý záběr je složen z několika jiných a pyramidka je prostě závada při složení snímků? Ale navigační kamera snímá krajinu najednou – to, co vidí před sebou. A pak tyto snímky jsou použity pro směrování další cesty robota.

To vše dává dojem, že jde o pozůstatek marťanského hřbitova. A nebo působení živých tvorů, jak předpokládá J. Skipper. Ale rozumné vysvětlení těchto jevů zatím chybí.

«Hmyz»?

Dva záběry ze stejného místa ukazují záhadnou tmavou skvrnu na prvním snímku pod levým kamenem. J. Skipper to nazval «Brouk» – A na druhém záběru „brouk“ už není.

Badatel se snažil o zvětšení obrazu, ale podrobnosti marťanského hmyzu se neobjevily. Ale jen nížeji se objevil malý okrsek s čtverečky – jako když se z místa něco uměle vystřihne a nahradí se to něčím jiným. Co tam bylo? J. Skipper říká, že něco opravdu závažného. Skutečnost, kterou veřejnost nesmí vidět. NASA ji odstranila, ale nevšimla si „brouka“.

Obr.6 «Hmyz» ? Dva záběry ze stejného místa. První zachycuje černou skvrnu pod prvním kamenem. J. Skipper to nazval «Brouk» – A na druhém  snímku „brouk“ už není.

Existuje život na Marsu? „Ano,“ říkají fotoarcheologové. „Mizí a skáče…“

Obrázky lze vidět zde (4). 

Odkazy

(1) Mars Exploration Rover Mission. NASA. Internet:  https://www.jpl.nasa.gov/missions/mars-exploration-rover-spirit-mer/

(2) Mars Exploration Rover (Spirit). Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Spirit_(rover)  

(3) Mars Anomaly Research. Internet: http://www.marsanomalyresearch.com/

(4) Mars Exploration Rover Mission. NASA. Internet: http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/spirit.html 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1024

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *