Nassim Haramein – rádoby fyzikální duchovědec

Nassim Haramein (1962) původem ze Švýcarska, je další vycházející hvězda v českých duchovědných a konspiračních kruzích.

 

 

Jak už dávno platí, bez videí s přednáškami na Youtube se už žádný takový věrozvěst neobejde a tak jsou horlivě sdíleny po sociálních sítích. O koho jde? 

Haramein je prý amatérský fyzik, který o sobě tvrdí, že vyvinul ve spolupráci s Elizabeth Rauscherovou Unitární, tedy Jednotnou teorii pole, po které toužil už Albert Einstein. Nazývá se Haramein-Rauscher metrik. (1) Tato „metrika“ je prý nové řešení Einsteinových rovnic. Je také zakladatelem Ústavu pro Jednotnou fyziku a projekt rezonance na Havaji. (2) S dr. Rauscherovou dále vytvořili „Zákon o organizované hmotě“ (3), který charakterizuje veškerou hmotu od subatomární do galaktické. Jeho Jednotná teorie pole a s tím spojené fraktály a „zákon“, jsou nedílnou součástí jeho pojetí „Holofraktografického vesmíru“. 

Haramein také navrhl „Schwarzschildův proton,“ teoretický model protonu, ve kterém dvě černé díry obíhají kolem sebe. Může to znít působivě, ale to je téměř úplně v rozporu s experimentálním pozorováním.

Samozřejmě nepřekvapí, že jeho práce nejsou skutečnými odborníky brány vážně. Příznivci se snažili jeho teorie protlačit na Wikipedii, ale pro svou nesmyslnost byly opakovaně vymazány.

Jeho objevy jsou k dispozici ke stažení z jeho webových stránek. Harramein tvrdí, že jeho práce byly publikovány ve vědeckých časopisech „Physical Review“ a „Research International Journal“ a vůbec se snaží působit dojmem, že je vědec. Skutečností však je, že nejde o vědecké časopisy. Za poplatek tam lze totiž zveřejnit jakýkoli „výzkum“.

Haramein byl představen ve filmu  „Thrive“, plném konspiračních teorií – třeba o 11. září 2001, antiočkovací hysterii, volné energii apod., kde pojednal o základním tvaru struktury vesmíru, jakož i o vlivu mimozemšťanů do celé historie Země. (4)

V roce 2011 režíroval dokumentární film „The Black Whole“ (5), ve kterém se zabýval kvantovou mechanikou, symetrií ve struktuře vakua, a samozřejmě, černými děrami, které jsou, podle Harameina, všude. Neustále se objevují a mizí při rychlostí světla, takže, polovina času je vakuum, vyrobený z „bloků“ 64 tetraedrů, uspořádaných tak, že mini-černá díra je vytvořena přímo v centru každého „bloku“. To dokazuje, že my všichni máme čtyři strany. (6)

Jinak se nevyhýbá ani jiným tématům, obvyklým v New Age, třeba Arše úmluvy, templářským rytířům, kabbale, atd. Také prohlašuje, že dekódoval poselství z obrazců v obilí.

Podobných objevitelů, kteří na základě rovnic ze středoškolských učebnic třeba „vyvraceli“ Einsteina, byla už celá řada. Vzpomeňme třeba Eduarda Bolčo (který se chtěl přiblížit slavnému Albertovi alespoň pseudonymem „Boldstein“). (7)

Haramein však zachytil vlnu spirituality a vpletl ji do svých teorií. Vyplnil tak mezeru v nabídce zástupů tlachalů o duchovnu o rádoby technický a fyzikální rozměr. Ačkoli se všemožně snaží pasovat se do role vědce, odborníky nijak nenadchne. Jen dává starým známým blábolům trochu fyzikální nádech a jeho příznivci mohou halasně křičet, že alternativní fyzikální a historické teze zastává i zástupce vědecké obce. To ovšem platí jen na ty, kteří o fyzice a o předkládaných teoriích, a vůbec o fungování vědy, mají jen velmi mlhavé představy.    

Odkazy

(1) http://theresonanceproject.org/pdf/torque_paper.pdf
(2) Institute for Unified Physics and the Resonance Project. http://resonance.is/
(3) „Scaling Law for Organized Matter“ – N. Haramein, M. Hyson, E. A. Rauscher, Proceedings of The Unified Theories Conference (2008), Budapest, Hungary, Scale Unification: A Universal Scaling Law for Organized Matter, in Cs Varga, I. Dienes & R.L. Amoroso (eds.)
(4) http://www.csfd.cz/film/307069-vzkvetani/
(5) http://www.dailymotion.com/video/xrp0po_black-whole-part1_tech
(6) https://freedom4humanity.wordpress.com/2011/11/25/black-whole/
(7) Lubomír Sedláčik: Einstein vyvrácen: Génius Balabaškin. 22. 3. 2002, on-line: http://blisty.cz/art/10160.html

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 768

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *